בטחוני

/

19 הנרצחים הי"ד ו-34 יתומים בחודש וחצי – 7 הפיגועים הקשים של גל הטרור

ב-46 ימים נרצחו 19 בני אדם • הגל נפתח בפיגוע בארמון הנציב, פרץ בסערה ברצח 4 אנשים בבאר שבע, הגיע לחדרה עם ירי ב-2 שוטרים, 5 נרצחו בפיגוע הראשון בני ברק, ובת"א ואלעד נרצחו 3 אנשים • אֶרֶץ אַל תְּכַסִּי דָּמָם
 • 7 יתומים נותרו לבד. לא שוכחים אותם!!!

  תוכן מקודם

 • מצפה לבשורות טובות? הקורס הזה בשבילך

  תוכן מקודם

 • יש לך מושג איזה משקיע אתה?

  תוכן מקודם

 • מזעזע: חתונת בנו של הרב אבלסון זצ"ל היתה אמורה להתקיים ביום שני הקרוב

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

לפני כחודש וחצי יום החל גל פיגועים רצחני ברחבי ארץ ישראל, כשהפיגוע הרצחני הראשון מתוך שבעת הפיגועים התברר ככזה רק שבועות מאוחר יותר. במהלך הפיגוע נרצחו 19 בני אדם, בן 14 יהודים, חלקם אף בני הקהילה החרדית – הם יקום דמם. גל הטרור הותיר אחריו 34 יתומים. בשורות הבאות נסקור את החלק הרצחני בגל הטרור, שהינו רק מיעוט מתוך פיגועים שהתרחש בתקופה זו, אך בהם שילמנו מחיר יקר.

פיגוע בארמון הנציב – נרצח אחד

בי״ח באדר ב׳ ה׳תשפ״ב, בשעה 01:28 התקבל דיווח במשטרת ירושלים על קטטה ברחוב חנוך אלבק בשכונת ארמון הנציב בדרום העיר, תוך מספר דקות הגיעו למקום צוותי הצלה וקבעו את מותו של אחד הפצועים מה שנחשד תחילה כקטטה בין שכנים התברר לאחר כ-3 שבועות כפיגוע טרור על רקע לאומני. הרוצח, ואסים א-סעיד, שוחרר חמישה ימים טרם הפיגוע ממעצר מינהלי של שנתיים. הוא נעצר מספר שעות לאחר הפיגוע על ידי שוטרי מג"ב בזמן שניסה לחצות את גדר ההפרדה. ב-14 באפריל 2022 הותרו לפרסום שמו ומעשיו.

איוון טרנובסקי

איוון טרנובסקי, עובד זר ממולדובה, בן 37, הותיר אחריו שתי אחיות ואב, שמתגוררים במולדובה. "מעולם לא היה לנו אפילו ריב קטן", אמר ויטלי, חברו לדירה. "הוא היה אדם שקט, בלי קונפליקטים, לא הסתכסך עם אף אחד", מספר חברו גרגורי. "הוא תכנן לבנות בית במולדובה ואת כל הכסף שקיבל על העבודה בארץ היה מעביר למשפחה. תכנן להתחתן ולהקים שם בית. המשפחה שלו חיכתה לו שימצא אישה. הוא לא עשה בעיות, שמר הכל לעצמו. את מקצוע הבנייה הוא למד בארץ תוך כדי העבודה".

איוון טרנובסקי

הפיגוע המשולב בבאר שבע – 4 הרוגים

בי״ט באדר ב׳ ה׳תשפ״ב, לאחר השעה 16:00, בכניסה הדרומית לבאר שבע דרס המחבל מוחמד ראלב אחמד אבו אל־קיעאן, תושב חורה, את הרב משה קרביצקי תושב העיר, בעת שרכב על אופניו. אופניו של קרביצקי נגררו מתחת לרכבו של המחבל והוא נאלץ לעצור בתחנת הדלק שהייתה 200 מטרים ממקום הדריסה, שם דקר למוות את תושבת העיר לורה יצחק בת ה-43. לאחר מכן, המשיך המחבל עם רכבו ועצר במרכז הקניות "מבנה" ודקר את דוריס יחבס בת ה-49 ממושב גילת. לאחר מכן עלה המחבל לרכבו שוב, התנגש ברכב אחר, יצא מרכבו והמשיך לדקור את מנחם יחזקאל בן ה-67.

משה קרביצקי

הרב משה קרביצקי הי"ד, נשוי ואב לארבעה מקהילת חב"ד בעיר באר שבע. בני הקהילה מספרים כי המנוח פעל במשך שנים כאחד משלוחי חב"ד בעיר וניהל את בית הכנסת בשכונת נחל בקע בעיר. בנוסף, ניהל את בית התמחוי בשכונה מטעם 'כולל חב"ד', בו סעדו מידי יום קשישים רבים ונזקקים.

משה קרביצקי

השליח הראשי של חב"ד בבאר שבע, הרב שניאור זלמן גורליק, שעבד עם הרב קרביצקי, ספד בכאב: "הוא היה מסור מאוד לשליחותו. השקיע עם בני משפחתו, יבדלו לחיים טובים ארוכים, את הכול, למען הקהילה בשכונת נחל בקע". הרב גורליק הוסיף להספיד את איש החסד: "דאג להם גם בגשמיות וגם ברוחניות. לתושבים כולם זכור החיוך הרחב והנתינה הגדולה. אנחנו בהלם וכואבים עד מאוד את הבשורה המרה".

דוריס יחבס

דוריס יחבס הי"ד, בת 49 ממושב גילת. הותירה אחריה הורים, אחים ואחיות, בעל ושלושה ילדים. בעלה של דוריס יחבס, איש שב"ס, הגיע לזירת הפיגוע אחרי שעובר אורח התקשר אליו – ואז גילה שרעייתו נרצחה. האלמן ספד: "דוריס אשתי היקרה, האימא של הילדים שלי שגידלנו אותם ביחד. אנחנו מבקשים ממך סליחה, לא נשכח אותך בחיים. היית עמוד התווך, היית המקשרת של כל המשפחה. תמיד עזרת לכולם, אבל הגיע אדם מגעיל, זוהמה, שונא יהודים, שלקח את החיים שלך מאיתנו. לקח וקטף אותך מאיתנו. תמיד תהיי איתנו בלב ובנשמה, מבטיח שאשמור על הילדים כמו שאת שמרת. אוהב אותך והילדים אוהבים אותך, סליחה דוריס".

לורה יצחק

לורה יצחק הי"ד, בת 43, אם לשלוש בנות, בנות 14, 12 ו-6. קרובי משפחתה סיפרו: "היא הייתה אישה מרשימה. מדהימה. היא הייתה כל כולה אהבה ונתינה. היא אישה מסורה, שנתנה את כל כולה לגידול הבנות, אישה משכמה ומעלה. כל מי שפגש אותה זכה לקבל רק אהבה וחמלה. היא אימא לביאה. אשת חיל. היא תמיד הייתה שם בשביל הבנות שלה ובעלה והקדישה את חייה לנתינה".

מנחם יחזקאל מנוחין

מנחם יחזקאל מנוחין ה"ד, בן 67, תושב העיר באר שבע שנרצח ערירי. יפתח, אחיו של המנוח, ספד. "קשה לי לעמוד פה היום להספיד את אחי היקר. אנחנו המומים וכואבים לעמוד כאן ולהיפרד ממך. נרצחת על ידי בן עוולה בגלל היותך יהודי. עלינו מהודו והגענו לבאר שבע ב-1963 ומאז אנחנו פה. גרנו במעברת באר שבע, ההורים חינכו אותנו על אהבת ארץ ישראל והמסורת היהודית. הוא היה נותן תרומות בסתר מקצבת הנכות שלו. אימא שלנו הלכה מאיתנו לפני ארבע שנים ובקשתה האחרונה הייתה שנשמור עליך. אתמול לא הצלחנו לשמור עליך. נלקחת מאיתנו באכזריות".

מנחם יחזקאל מנוחין

פיגוע הירי בחדרה – 2 נרצחים

בכ״ד באדר ב׳ ה׳תשפ״ב, סמוך לשעה 20:30, שני מחבלים בני דודים ממשפחת אגבאריה, ערבים-ישראלים מאום אל-פחם, הבחינו במכוניתם בקבוצת שוטרי מג"ב המחכים בתחנת האוטובוס הסמוכה, עצרו את מכוניתם, התקדמו לעברם ופתחו באש אקדחים ברחוב הרברט סמואל שבחדרה. לאחר מכן לקחו את כלי הנשק האוטומטיים (רובי M16) מהשוטרים הפגועים והמשיכו לירות לעבר אנשים אחרים. מהירי נרצחו שני לוחמי משמר הגבול, יזן פלאח ושיראל אבוקרט, ונפצעו חמישה, שניים מהם במצב קשה ושלושה במצב בינוני.

יזן פלאח

יזן פלאח, בן 19 תושב כסרא-סמיע, הותיר אחריו את הוריו, רביע ודינה, ושתי אחיות, התאומה סלאם והאחות הצעירה עדן. לואי פלאח, דודו של יזן, סיפר כי הוא לא הרגיש טוב, ועל אף שאמו ביקשה ממנו להישאר בבית – התעקש לנסוע לבסיס. אמל, סיפר כי הוא יכול היה לבחור לשרת בתפקיד עורפי כיוון שמלבדו להוריו יש רק בנות – אך התעקש להתגייס כלוחם. "הוא הרגיש שייך למשפחת מג"ב והיה גאה בשירות שלו", אמר.

יזן פלאח

שיראל אבוקרט

שיראל אבוקרט הי"ד, בת 19 מנתניה, היא השאירה אחריה הורים ואח. דודה ספד: "היא הייתה ילדה שכולה שמחת חיים". בת הדודה טרי ספדה לה: "קשה לעכל שזו המציאות שלנו. שלא נזכה לראותך שוב, לצחוק איתך. כמה שהיית מיוחדת. איזה לב היה לך. כמה שהיית חזקה".

פיגוע הירי בבני ברק – 5 נרצחים

בכ״ו באדר ב׳ ה׳תשפ״ב, קרוב לשעה 20:00 בערב, המחבל דיא חמארשה, פלסטיני בן 26 מהכפר יעבד ושוהה בלתי חוקי, שריצה בעבר עונש מאסר בגין השתייכות לארגון טרור, הגיע עם רכבו לרחוב ז'בוטינסקי פינת הרצל שם חנה ויצא רגלית לכיוון רחוב ביאליק בשכונת פרדס כץ כשהוא מצויד ברובה איירסופט M-16 שהוסב לירי בתחמושת חיה, תוך כדי ניסיון לירות על רוכב אופניים שהצליח להימלט. משם נכנס בריצה לרחוב ביאליק וירד במורד הרחוב עד לקרן הרחובות ביאליק – השניים ושם פתח באש ורצח שני אזרחי אוקראינה שישבו בפתח חנות מכולת ואף ביצע וידוא הריגה. לאחר מכן פתח בירי מטווח קצר לעבר הולך רגל ורוכב אופניים, אך הם הצליחו להימלט בלא פגע עקב מספר מעצורים בנשק שייתכן ונגרמו עקב שדרוג מאולתר של רובה הסער. בשלב זה הוא דרך את נשקו וכיוון אותו לעבר רכב שהגיע מרחוב השניים ופנה שמאלה לרחוב ביאליק כשהוא צועק לנהג "עמוד, עמוד" בעברית, הרכב ניסה להימלט ואז התקרב אליו המחבל ורצח את הנהג יעקב ישראל שלום. לאחר מכן המשיך לרחוב הרצל 75 בעיר, ושם רצח את אבישי יחזקאל שהגן בגופו על בנו בן השנתיים שלא נפגע. הוא המשיך לצעוד לכיוון הרצל פינת ז'בוטינסקי, ושם התפתח קרב יריות בינו ובין שני שוטרים רכובים על אופנוע. אחד מהם, רס"ם אמיר חורי (ערבי ישראלי-נוצרי) שנהג באופנוע, נפצע אנושות ומת מפצעיו מאוחר יותר, והאחר הרג את המחבל.

יעקב ישראל שלום

יעקב ישראל שלום הי"ד, בן 36 מבני ברק, אב לארבעה ילדים, תושב שכונת פרדס כץ, בנו של הרה"ג רבי מאיר שלום מנכבדי התלמידי חכמים בעיר שנפטר במהלך השנה האחרונה לאחר שחלה בנגיף הקורונה. האב היה נחשב לדמות מוערכת מאוד בקרב קהילת בני תימן בבני ברק.

מכריו מספרים על אדם שהשקיע את כל כוחותיו בעסק התורה ולא פספס את לימודיו הקבועים. "הוא היה אדם מושלם, תמיד חייך לכולם, תמיד עזר לכולם, הייתה לו את מידת השקדנות, הוא יכל ללמוד ברציפות ובחשק בצורה נפלאה".

יעקב ישראל שלום

אוריאל בנו, נפרד מאביו בדמעות, "אבא תמיד אוהב אותך, תמיד היית חכם, אוהב ודואג". בנו של הקדוש הוסיף וביקש סליחה מאביו. "סליחה אבא", אמר בבכיות במסע הלוויה – כשכל המשתתפים פורצים בבכי קורע לב. גם משה בשארי, גיסו של יעקב שלום שנרצח בפיגוע, הספיד בהלווייתו. בשארי סיפר דבר מצמרר, כאשר לדבריו בנו של הקדוש, אוריאל, רוצה שילמדו לעילוי נשמת אביו את הש"ס. "בנו בן ה-14 ביקש לסיים את קריאת הש"ס לעילוי נשמת אביו", סיפר בשארי, והוסיף ואמר למשתתפים כי "נעזור לו".

אבישי יחזקאל

אבישי יחזקאל הי"ד, בן 29 מבני ברק, בוגר ישיבת "משכנות התורה" ומלמד בתלמוד תורה "אור דוד". הוא הותיר אחריו את רעייתו ופעוט בן שנתיים. האברך המופלא הרב אבישי דוד יחזקאל היה מהאברכים החשובים והמוכרים בעיר בני ברק. כבוגר ישיבת "משכנות התורה" הוא השקיע את כל כוחותיו בעסק התורה בצורה מעוררת התפעלות.

אבישי יחזקאל

‏עובדיה, אחיו של הרב אבישי, ספד לו בדמעות: "אבישי אחי, היית לי אח אחד, בן הזקונים. מהיום שנולדת בבית הכנסת – יש שמחה בבית. דאגת לנו יותר ממה שדאגת לעצמך. סוככת על אריאל בנך בגופך והצלת אותו". אביו של אבישי הי"ד ספד: "הסימניה שהשאיר בזוהר הקדוש עומדת בפסוק "ואהבת את ד' אלוקך"".

אמיר חורי

אמיר חורי, בן 32 מנוף הגליל, סייר ביחידת האופנוענים של מחוז תל אביב, הניח אחריו הורים, שתי אחיות ואח. ח"כ אוריאל בוסו הגיע לאחר הפיגוע לעיר נצרת בשליחותו של גדול הדור מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן נשיא מועצת חכמי התורה למסור איגרת ניחומים אישית להוריו ולבני משפחתו של השוטר אמיר חורי שהקריב את חייו למען הצלת אזרחים בפיגוע הקשה שאירע בשבוע שעבר בבני ברק.

אמיר חורי

במכתבו הנדיר כותב נשיא המועצת: "שמעתי בכאב ובחרדה את מעשיו ופועלו של בנכם אמיר הי"ד אשר מסר נפשו והקריב את חייו בגבורה ובאצילות במאבק עיקש מול המחבל הצורר ימ"ש למען הצלת חייהם של אחרים, והיא זכות עצומה עבורכם ועבורו על שזכה שרבים ניצלו על ידו. אין לי אלא לנחמכם ולברככם יה"ר שהרופא לשבורי לב ירפאכם וינחמכם למצוא מזור ונחמה שלא תדעו עוד צער ויגון ותעמוד זכותו לכל בני המשפחה הנכבדה עד עולם. אכי"ר".

ויקטור סורוקופוט

ויקטור סורוקופוט, אזרח אוקראינה בן 23, עבדו בחנות מכולת בבני ברק. כריסטינה, אשתו של ויקטור, דיברה איתו ממש בסמוך לפיגוע. "אני דיברתי איתו ב-19:40, אמרתי שאני הולכת למכולת. אחר כך שמעתי מה שקרה שם והלכתי לשם, שאלתי את המשטרה וכולם מה קרה? ואף אחד לא ענה. אנחנו גרים די קרוב. ישר הבנתי שזה פיגוע. הוא היה איש מאוד מאוד טוב".

ויקטור סורוקופוט

דימיטרי מיטריק

דימיטרי מיטריק, אזרח אוקראינה בן 23, גם עבד בחנות הבני ברקית. וסילי, בן דוד של דימיטרי, שמע על כך שדימה נרצח מחבר שהיה עד ראייה לפיגוע. "גם אני רציתי ללכת לחנות שם, אנחנו כל היום בחנות הזאת, אמר. "לא האמנו שזה יכול לקרות בבני ברק. חבר שלנו היה שם וראה שיורים בהם, הוא התקשר וסיפר לנו 10 דקות אחרי האירוע".

דימיטרי מיטריק

פיגוע הירי בתל אביב – 3 נרצחים,

בו׳ בניסן ה׳תשפ״ב, סמוך לשעה 21:00, באזור רחוב דיזנגוף שבתל אביב-יפו, רעד פתחי חאזם, פלסטיני שוהה בלתי חוקי שהשתייך לארגון הטרור פת"ח, בן 28 ותושב מחנה הפליטים ג'נין, ירה באקדח מטווח קרוב לעבר קבוצת סועדים במסעדה שברחוב דיזנגוף. מהירי נרצחו איתם מגיני ותומר מורד, חברי ילדות בני 27 מכפר סבא. ברק לופן בן 35, אב לשלושה מגבעת שמואל, שנפצע אנושות ומת מפצעיו יממה לאחר הפיגוע, ונפצעו 6 נוספים.

איתם מגיני

איתם מגיני הי"ד, בן 27 מכפר סבא, היה אמור להינשא בקרוב. "כולנו נזכור אותך לעד כחבר, ידיד, שותף שידע באופן אומנותי לחבר בין אנשים. פעלת כמו קוסם המהלך בין אנשים, יודע להכיל ולכבד את כולם. היית לי בן שיח נפלא, חבר ושותף מדהים", ספד לו אביו.

איתם מגיני

תומר מורד

תומר מורד הי"ד, בן 27 מכפר סבא, גם כן היה אמור להינשא. חבר של תומר, אילן גרוסמן, ספד לו: "תומר היה המסר של החבר'ה שלנו, קצין, איש ערכי, תמיד דאג לכולם ועתה הוא נרצח לנו". הוא סיפר על הקשר שהיה לשני הנרצחים: "שניהם היו חברים טובים, גדלו ביחד. איתם שירת בצוללות, זה אסון שאנחנו לא מצליחים לעכל. איבדנו שני חברים שהיו כמו אחים".

תומר מורד

ברק לופן

ברק לופן הי"ד, תושב גבעת שמואל, בן 35. הותיר אחריו אישה ושלושה יתומים. "בן אדם טוב, אין בן אדם אחד שנמצא שיגיד עליו משהו רע. בן אדם שתמיד מסתדר, שדואג", עוד הוסיפה: "הבית שלנו שמח ופתוח, שנינו אנשי חינוך, עם ערכים מאוד גדולים".

ברק לופן

פיגוע הירי באריאל – נרצח אחד

בכ"ח בניסן ה׳תשפ״ב, בליל שבת, בסביבות השעה 23:20, הגיעו שני מחבלים פלסטינים במכונית סוזוקי כחולה עם לוחית רישוי ישראלית של רכב שהורד מהכביש בשנת 2019, אל עמדת השמירה המערבית בכניסה לעיר אריאל כשהם חמושים בתת-מקלעים מדגם קרלו. שני המחבלים, יחיא מרעי ויוסוף עסאי כבני 20 מכפר קראוות בני חסאן, רצחו בירי את ויאצ'סלב (דניאל) גולב, המאבטח בן ה-23 ששמר בכניסה. המחבלים ירדו מהרכב, ירו בו שוב מטווח קצר על מנת לוודא הריגה. לאחר מכן שבו היורים למכונית, ביצעו פניית פרסה, ונמלטו מהמקום. מאבטחת נוספת ששמרה בכניסה לא נפגעה מהירי והוגדרה כנפגעת חרדה. מתחקיר ראשוני של הפיגוע עלה כי המאבטח הציל את חייה בכך שקפץ וספג את הקליעים שנורו, ככל הנראה נורו לפחות עשרה קליעים, מתוכם שלושה פגעו במאבטח, אחד המחבלים ניסה לדקור את המאבטחת.

דניאל גולב

דניאל גולב הי"ד, בן 23 מבית שמש, גדל במשפחה חרדית, והותיר אחריו זוג הורים ושבעה אחים ואחיות. השכנים סיפרו שהמשפחה הגיעה לשכונה לפני כעשור, ושעברו גיור לאחר עלייתם מרוסיה. ראש העיר בית שמש, עליזה בלוך, מסרה: "המאבטח התגלה בגבורתו העילאית והציל את חייה של המאבטחת שפעלה עמו".

דניאל גולב

גולב התגייס לצה"ל באוגוסט 2017, ושירת בפלגת הנגב – יחידה המגנה על בסיס חיל האוויר נבטים שבנגב ובה חיילים שמעוניינים לשרת בתפקידי לוחמה. הוא השתחרר ב-2020, לאחר שירות מלא. בפלגה אמרו כי חבריו ומפקדיו לשירות הצבאי העידו: "הוא היה חייל שקט מאוד, מעולם לא שמענו אותו מתלונן. היה עושה הכול, גם כשהיה קשה".

פיגוע הגרזן באלעד – 3 נרצחים

בה' באייר ה'תשפ"ב, סמוך לשעה 20:35, הגיעו שני מחבלים פלסטינים מהכפר רומאנה שבאזור ג'נין, אסעד אלרפאעי (19) וסבחי אבו שקיר (20), לרחוב אבן גבירול פינת יהודה הנשיא באלעד, כשהם חמושים בגרזנים. בתחילה הם רצחו את הנהג שהסיע אותם לאלעד ברכב ההסעות, ומשם ירדו במדרגות לעבר האמפיפארק העירוני ותקפו בפאתי הפארק עוברי אורח, בהם שני נרצחים, אחד המותקפים נפצע קשה לעיני ארבעת ילדיו ואחד הנרצחים התעמת עם המחבלים בידיים חשופות. המחבלים ניסו להמשיך את מסע ההרג ולהיכנס לתחומי הלונה פארק שהיה גדוש במשפחות עם ילדים אך השומר בכניסה מנע את כניסתם, התעמת איתם ואף ניסה לבצע ירי, המחבלים פצעו אותו באורח קשה. עוברי אורח שהבינו שמדובר בפיגוע צעקו והזהירו אנשים ובעקבות ההמולה שהתפתחה המחבלים נמלטו. בפיגוע נרצחו יונתן חבקוק ובועז גול, תושבי העיר, ואורן בן יפתח נהג רכב ההסעות, תושב לוד. ארבעה נוספים נפצעו, שלושה מהם במצב קשה.

יונתן חבקוק

ר' יונתן חבקוק הי"ד, הוא תושב מוכר בעיר אלעד אשר היה מאיר פנים לכל אדם באשר הוא. מכריו מספרים על אדם שמח וטוב לב שתמיד ניסה לעזור לאחרים. כולם בשכונה כינו אותו בשם "אחינו" וזאת מהסיבה הפשוטה שהוא תמיד היה ניגש לאחרים ומתעניין בשלומם כשהוא קורא בחיוך, "מה נשמע אחינו, צריך עזרה?, הכל טוב אחינו?". המנוח עבד והתפרנס כמוסכני'ק בעיר כשהוא מקפיד לתת שירות אדיב ומיוחד, כזה שהיה מעלה חיוך בקרב כל הלקוחות.

יונתן חבקוק

הוא היה נשוי ואב לחמישה ילדים אשר נותרו שבורים ורצוצים עם הסתלקותו של אביהם האהוב. "ליבי מסרב להאמין שנשארתי לבד עם 5 יתומים. ליבי נשרף שילדי הרך ראה את אביו ברגעים האחרונים שלו", כתבה אלמנתו. "בעלי נלחם נגדם בגבורה רבה והציל נפשות רבות בזמן שנלחם איתם דקות ארוכות. מה שאפשר לרבים לברוח מהמקום. ה' ינקום דמך בעלי היקר והאהוב. אתה תחסר לנו מאוד".

בועז גול

הרב בועז גול הי"ד, תושב העיר אלעד שהתגורר ברחוב יהושע בעיר, היה דמות מוכרת באלעד החרדית כאשר הוא היה איש של חסד שקבע עיתים לתורה מידי יום ביומו בבית הכנסת השכונתי "תורת חסד". שמו הלך לפניו כאיש שהקים בית לתפארה והשקיע רבות בחינוך ילדיו.

בועז גול

הרב בועז בן הארבעים ושמונה הותיר אחריו את רעייתו האלמנה שתחי' ועוד חמישה יתומים רכים המבכים מרה את הירצחו של אביהם האהוב. "אבא היה חבר, הוא תמך בכל דבר שעשינו, אני לא מעכל את מה שקרה. מאוד קשה לנו עכשיו", ספד בנו, אור חיים. "בעלי שהלך לשיעור תורה, הגן בגופו כדי שלא יהיה טבח גרוע מזה. ילדים התחבאו בתוך המגלשות כדי שהרוצחים לא יגיעו אליהם. אין משהו שיכול להרים אותנו מהכאב. לא נשמע הגיוני שאדם הולך לפארק ונרצח", אמרה אלמנתו.

אורן בן יפתח

הקדוש אורן בן יפתח הי"ד, תושב העיר לוד בן שלושים וארבע ואב לשישה ילדים, היה דמות מיוחדת בעיר לוד, החל להתקרב רבות בשנים האחרונות כאשר הוא החל לקבוע עיתים לתורה ואף להגיע לבית הכנסת השכונתי מידי יום לתפילות. אורן, שעבד כנהג לפרנסתו מצא את עצמו מתקרב ומתחזק אט אט, במהלך התקופה האחרונה הוא היה מגיע מידי יום לבית הכנסת השכונתי בלוד שם הוא היה לומד עם אחד המתפללים לאחר התפילה.

אורן בן יפתח

העיתונאי החרדי אליעזר שולמן, תושב העיר לוד סיפר כי, "הטרגדיה הקשה מקבלת פנים. בשבת שעברה התפללנו יחד באותו מניין, הוא קנה את עליית השישי ועלה לתורה". אורן בן יפתח הי"ד הותיר אחריו את רעייתו האלמנה שתחי' ועוד שישה יתומים המבכים מרה את הירצחו של אביהם האהוב שהיה איש של משפחה ושמחה.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

מעניין

209 אהבו

לא מעניין

6לא אהבו

הכתבות המעניינות ביותר

הנופשים הופתעו: האורח המוזר נכנס לחדר שלהם בבית המלון • צפו
תיעוד דרמטי מהמסוק: ספינה נקלעה לסופה ושקעה במצולות • צפו
קומיקאי עזתי לועג לישראל: "חלום הרצל עומד לקרוס" • צפו
בגלל מחירי הדלק: הוצאות הישראלים באשראי בשיא של כל הזמנים
משמעות הצעדים של בנק ישראל: גם המשכנתא מתייקרת / דודי מייזליק
נחשף: חיל האוויר התקשה בהפלת הכטב"מים של חיזבאללה
האופוזיציה במסר לשגריר: נאשר את חוקי הויזות במהלך הפגרה
הטקטיקה של לפיד: תעשה פרס! / בנימין ברגר
פלסטינים גנבו קטנועים ונמלטו; השוטרים עצרו אותם בתוך המנהרה • צפו
'מפעל הדף היומי בעיון' סיכומי שיטות הראשונים עד ההלכה למעשה • יבמות דף קכ
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שְׁלִישִׁי • כותרות העיתונים – ו' בתמוז ה'תשפ"ב
הירשם לקבלת עדכונים
עדכן אותי על
1 תגובה
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

אולי שכחנו….. ציפי שמעוני, אם לעשרה משדה עוזיהו שבנה הקטן נולד לפני חודשיים. פנטנש אובנך, אם לשמונה מקריית מלאכי. מתניה איובי מאבן שמואל, שחגג את הולדת בנו השלישי לפני חודש. אלו ההרוגים בפיגוע דריסה כאשר נהג משאית ערבי התנגש ברכב בפקק, סטה לנתיב הנגדי, התהפך ומחץ שתי מכוניות ורצח שלושה יהודים השם ייקום דמם

המיוחדים

.
לו"ז הבחירות: מהפיצולים והפריימריז עד הגשת הרשימות והפסילות - כל התאריכים
Collage Maker-03-Jul-2022-05
עם עניבה, בלי השכלה: גיבור התרבות של תל אביב הפך לראש ממשלה
קריסת טריבונות בקולומביה וצביעות של מיקי לוי • עשרת הסרטונים הנצפים
Collage Maker-30-Jun-2022-12
עלה בטרמפ מימין, ירד בשמאל: אחרי עשור בפוליטיקה - בנט עוזב, בינתיים • סיכום

חדש באתר

.
בגלל מחירי הדלק: הוצאות הישראלים באשראי בשיא של כל הזמנים
‏‏לכידה
משמעות הצעדים של בנק ישראל: גם המשכנתא מתייקרת / דודי מייזליק
image
נחשף: חיל האוויר התקשה בהפלת הכטב"מים של חיזבאללה
Bismarck_2
האופוזיציה במסר לשגריר: נאשר את חוקי הויזות במהלך הפגרה

גלריות

דזיקוב ויז'ניץ חומש סעודה (20)
בֶּן חָמֵשׁ לַמִּקְרָא • חומש סעודה בתלמוד תורה בני נפתלי דזי'קוב ויז'ניץ
מונקאטש שחרית ראש חודש (10)
וּמוּסָפִים כְּהִלְכָתָם • האדמו"ר ממונקאטש בתפילת שחרית בראש חודש
ויז'ניץ ועידת מאירים (31)
וּמְאִירִים אֶת הָעוֹלָם • ועידת היסוד לתומכי איגוד מוסדות ויז'ניץ
שבע ברכות לבן הגר''ב שמואלי (6)
האדמו"ר מתולדות אהרון הגיע להשתתף בשמחת השבע ברכות לבן המקובל • גלריה

עיתוני היום

וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שְׁלִישִׁי • כותרות העיתונים – ו' בתמוז ה'תשפ"ב
Whatsapp Chat
1
0
מעניין אותנו מה אתה חושב, תוכל להגיב בבקשה?x
()
x

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

Hide picture