חדשות

צילום: פלאש 90/לע"מ

משפט אירוני: ראש האופוזיציה לפיד יעיד בעוד 12 ימים נגד ראש הממשלה נתניהו

ראש האופוזיציה לפיד יעיד בעוד 12 ימים בביהמ”ש בירושלים, כנגד רה”מ נתניהו במסגרת תיק 1000, מאחר והוא כיהן כשר האוצר בזמן שנתניהו קידם לכאורה את “חוק מילצ’ן” שהיה אמור להיטיב עם המולטי-מיליונר
 • להתפרנס בכבוד בלי לצאת מעולם התורה

  תוכן מקודם

 • עכשיו הם חושפים את סוד ההצלחה

  תוכן מקודם

 • אתה אוהב לנהוג, נכון? אל תפספס הזדמנות להצעת עבודה מפתה

  תוכן מקודם

 • גיל הזהב: עברתם את ה67 – זה גיל ששוה זהב!

  תוכן מקודם

 • קור רוח בכל מצב – גלו את טכנולוגיית המיזוג שכובשת את המדינה>>

  תוכן מקודם

 • מעוניינים במקצוע מבוקש בלי לוותר על ערכים? כאן מתחילים

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

לקראת עדות מעניינת: היום (רביעי) עדכנו בבית המשפט המחוזי בירושלים, כי ח”כ יאיר לפיד יעיד בעוד 12 ימים בבית המשפט במסגרת תיקי נתניהו. ראש האופוזיציה משמש כעד תביעה בתיק 1000, ויעיד על “חוק מילצ’ן” שנתניהו נאבק לכאורה לקדם עבר המולטי-מיליונר ארנון מילצ’ן, בזמן שלפיד שיו”ר האופוזיציה כיום כיהן כשר האוצר בממשלת נתניהו.

החוק, שנטען שנתניהו נאבק לקדם עבר מילצ’ן שהיה מפיק מזה ערך כלכלי “רב”, היה הארכת הפטור ממס לתושב חוזר לתקופה ארוכה יותר מ-10 שנים. מדובר ברגע סמלי במיוחד, כאשר ראש האופוזיציה מעיד במשפט נגד ראש הממשלה. עם זאת, בתביעה מודים שלפיד לא נחשב ל”עד מהותי” ולעדותו אין משקל רב להיטיב או להרע עם מצבו המשפטי של נתניהו.

בין השנים 2011 ל-2016, כפי שנכתב בכתב התביעה, נתניהו פעל לטובת מילצ’ן על אף שנאסר עליו זאת מאחר ובין השניים הייתה קרבה מיוחדת. בין היתר פעל רה”מ מול גורמי ממשל אמריקנים כדי שתינתן למילצ’ן אשרת כניסה לארה”ב, והוא אף פנה לשר האוצר באותה העת, יאיר לפיד, בעניין הארכת משך הפטור מדיווח ותשלום מס הכנסה הניתן לתושבים חוזרים, שממנו נהנה מילצ’ן.

בנוסף, מתואר בכתב האישום כיצד פנה מילצ’ן ללפיד ב-2013 בבקשה כי יפעל להארכת הפטור. לפיד העלה הסתייגויות ביחס לבקשה, הפנה אותה לבדיקת גורמי המקצוע במשרד האוצר, ובהמשך לכך הבהיר למילצ’ן כי אין בכוונתו לקדם את שינוי התקנות באופן שיסייע לו. בסמוך לפנייתו ללפיד, במועד שאינו ידוע במדויק, פנה מילצ’ן בנושא זה גם לנתניהו, שכיהן באותה עת כראש הממשלה, וביקש את התערבותו לצורך קידום בקשתו.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

כתבות חדשות באתר

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

הכתבות המעניינות ביותר

המיוחדים

חדש באתר

גלריות

עיתוני היום

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן