חדשות

צילום: פלאש 90

הח”כים החרדים הבהירו לרה”מ, שהסכים: תחילת חקיקת חוק הגיוס בכנס הזה

הסתיימה פגישת נתניהו והח”כים החרדים על עתיד חוק הגיוס • אין נוסח מוסכם, נתניהו הבטיח לשרי אגודת ישראל שמתנגדים עקרונית לדחייה כי “ממחר מתחילים לעבוד על זה”, כולל מול היועמ”שית • ומה ענו השרים מאגודת ישראל?
 • קור רוח בכל מצב – גלו את טכנולוגיית המיזוג שכובשת את המדינה>>

  תוכן מקודם

 • מעוניינים במקצוע מבוקש בלי לוותר על ערכים? כאן מתחילים

  תוכן מקודם

 • אתה אוהב לנהוג, נכון? אל תפספס הזדמנות להצעת עבודה מפתה

  תוכן מקודם

 • למצוא את האיזון בין חיים לעבודה גם כשזה נראה בלתי אפשרי

  תוכן מקודם

 • אני אוהב לנהוג, עובד קרוב לבית, והשכר שלי גבוה עם מלא הטבות

  תוכן מקודם

 • למצוא את האיזון בין חיים לעבודה גם כשזה נראה בלתי אפשרי

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

הלילה (שני) הסתיימה הפגישה שקיים רה”מ נתניהו עם ראשי המפלגות החרדיות, בעניין דחיית חוק הגיוס. ל’חדשות JDN’ נודע כי אחרי אריה דרעי ומשה גפני, גם שרי אגודת ישראל נאלצו להסכים עקרונית לאמירה של נתניהו שהחוק יידחה למושב החורף. לדבריהם, הם מעוניינים בתחילת חקיקת החוק עוד במושב הקיץ הנוכחי של הכנסת, אך מבינים שישנם אילוצים משפטיים.

גורמים המעורים בפרטים אישרו כי אין נוסח מוסכם על החוק, כאשר נתניהו הבטיח לשרי אגודת ישראל שמתנגדים עקרונית לדחייה כי “ממחר מתחילים לעבוד על זה”. הבעיה העיקרית היא למצוא נוסח שהיועצת המשפטית לממשלה תאשר שיעמוד בפני מבחן בג”צ, מאחר והחוק כידוע יפוג בעוד כשבועיים. הקואליציה תנסה להביא את החוק לקריאה ראשונה עוד בכנס הקיץ, אך אין דחייה “מוחלטת”.

שרי אגודת ישראל, יצחק גולדקנופף ומאיר פרוש, למעשה מכשירים את הקרקע לדחייה המסתמנת, כאשר הם אף אמרו זאת לרה”מ נתניהו בפגישה שהתקיימה בלשכתו בכנסת. “אם יוגשו כל מיני עתירות נגד החוק, מה שיעכב את החקיקה שלו, מה נוכל לעשות?”, נאלצו להסבייר/להודות בפניו נתניהו, ובפני מקורביהם.

נושא נוסף שעלה בחדר הסגור, בישיבה בה השתתף גם שר הביטחון יואב גלנט, הוא על חוק ההטבות למשרתים שהח”כים החרדים חוששים שיפגע במעמד בני הישיבות ואברכי הכוללים. מקורות המעורים בפרטים ציינו כי “צריך גם להגיע להסכמות בין משרד הביטחון למשרד האוצר על חוק ההטבות למשרתים, זה גם כן נושא לא פתור”.

בהמשך נמסר מטעם מפלגת דגל התורה, כי “בניגוד לדיווחים, עמדתנו היא כי ההליכים לחקיקת חוק הגיוס יחלו מיד. וזאת עמדת הנציגות החרדית כולה”.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

כתבות חדשות באתר

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

הכתבות המעניינות ביותר

המיוחדים

חדש באתר

גלריות

עיתוני היום

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן