חדשות

שלומי כהן, פלאש 90

עוצמה יהודית תתמוך: דחיית הבחירות לרבנות הראשית בדרך לאישור סופי

ועדת החוקה של הכנסת דחתה 257 הסתייגויות שהגישו חברי האופוזיציה נגד החוק לדחיית הבחירות לרבנות הראשית לחודש ניסן • ח”כ ארז מלול: “מתפלא על האופוזיציה שמתנגדת לחוק שבג”ץ תומך בו”
 • להתפרנס בכבוד בלי לצאת מעולם התורה

  תוכן מקודם

 • גיל הזהב: עברתם את ה67 – זה גיל ששוה זהב!

  תוכן מקודם

 • חם בחוץ? כך תבחרו מזגן שייתן לכם מקסימום מיזוג במינימום הוצאה>>

  תוכן מקודם

 • למצוא את האיזון בין חיים לעבודה גם כשזה נראה בלתי אפשרי

  תוכן מקודם

 • מעוניינים במקצוע מבוקש בלי לוותר על ערכים? כאן מתחילים

  תוכן מקודם

 • אתה אוהב לנהוג, נכון? אל תפספס הזדמנות להצעת עבודה מפתה

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

דחיית הבחירות לרבנות הראשית, הגיעה לישורת האחרונה: וועדת החוקה של הכנסת, דחתה 257 הסתייגויות שהגישו חברי האופוזיציה נגד דחיית הבחירות, ואישרה את הצעת החוק לקריאה שנייה ושלישית. הצעת החוק צפויה להיות מאושרת במליאה ביום שני הבא, והבחירות שהיו אמורות להתקיים בחודש חשוון יתקיימו בחודש ניסן.

בדברי ההסבר להצעת החוק, נומקה הדחייה בחשש לניגוד עניינים של נציגי הרשויות המקומיות שעומדים גם הם לבחירה בחודש חשוון, וחלקם מכהנים במקביל בגוף הבוחר של הרבנים הראשיים. החששות הללו עלו גם בעתירה שהוגשה לבג”ץ בדרישה לדחות את הבחירות למועד מאוחר יותר. הצעת חוק בעצם מחזירה את המצב לקדמותו ולפיו מועד הבחירות של הרבנים הראשיים יהיה בחודש ניסן כפי שהיה עד לבחירתם של הרבנים הנוכחיים. “מאז חקיקת החוק מועד תחילת הכהונה של הרבנים הראשיים, מלבד מועד כהונת הרבנים הראשיים הנוכחיים, היה בחודש ניסן, כאשר הליך בחירתם התקיים בסמוך לפני כן ולא היה סמוך למועד הבחירות לרשויות המקומיות, כך שהבעיה שתוארה לעיל לא התעוררה בעבר”.

אישור הצעת החוק בממשלה לווה בוויכוח בין ש”ס לעוצמה יהודית. השר המורשת עמיחי אליהו תקף את ההצעה ואמר: “לא שייך לשנות את כללי המשחק תוך כדי משחק. אנחנו מתנגדים לדחייה”.

השר לשירותי דת, מיכאל מלכיאלי, הגיב בחריפות לדברים: “לא ביקשנו מכם עזרה, תתעסקו בניהול המשרדים שלכם! אף אחד לא יכפה הליך מזוהם בבחירות לרבנות הראשית. סיימת עם הנגיד, הגעת לרבנים הראשיים? אל תתערב היכן שאתה לא שייך”.

ח”כ ארז מלול מש”ס, חבר בוועדת החוקה שהוביל את המהלכים לאישור החוק אמר לאחר האישור: “אני שמח שהוועדה אישרה את הצעת החוק. הצעת החוק הזו נועדה לשמור על המנהל התקין ולמנוע חשד של ניגוד עניינים. הצעת החוק הזו אושרה בתמיכת השר לשירותי דת הרב מיכאל מלכיאלי והיא באה לענות על עתירה שהוגשה בנושא לבג”ץ. אני מתפלא על האופוזיציה שהתנגדה לחוק, בשעה שהחוק נועד לשמור על מנהל תקין וזוכה לתמיכת בג”ץ”.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

כתבות חדשות באתר

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

הכתבות המעניינות ביותר

המיוחדים

חדש באתר

גלריות

עיתוני היום

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן