וידאו

יונתן סינדל, פלאש 90

סוער בגוש עציון: ירון רוזנטל עם סרטון על המצוקה; שלמה נאמן לעג על הסאונד

הבחירות המקומיות בגוש עציון, הפכו להיות סוערות אחרי שראש המועצה שלמה נאמן בחר במתקפה אישית על המתמודד מולו, ירון רוזנטל, שפרסם סרטון עם טענות על כך שלא מקדמים בניה במערב הגוש, מה שגורם לצעירים לעזוב את המקום
 • הדרך להשקיע בשוק ההון עם אפס סיכונים

  תוכן מקודם

 • מנהל מוסד חינוכי? אתה חייב את זה!

  תוכן מקודם

 • אני אוהב לנהוג, עובד קרוב לבית, והשכר שלי גבוה עם מלא הטבות

  תוכן מקודם

 • הוא בקושי יודע לקרוא וכבר אומר קדיש על אביו

  תוכן מקודם

 • וויראלי! המחשבון שמחשב לכם את עלויות כל החתונות הילדים בעתיד

  תוכן מקודם

 • אני אוהב לנהוג, עובד קרוב לבית, והשכר שלי גבוה עם מלא הטבות

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

הבחירות המקומיות לראשות מועצת גוש עציון, הפכו לסוערות. המתמודד לראשות המועצה, ירון רוזנטל, פרסם סרטון בדף הפייסבוק שלו, עם הטענות הבאות:

“חמישה פרויקטים במערב הגוש שכבר מזמן היה אפשר להתחיל לבנות אותם כדי לדאוג לעתיד הצעירים בגוש! אלון שבות (110 יחי’) בת עין (100 יחי’) ראש צורים מתחם 3 (19 יחי’) שכונת צופית בכפר עציון ושכונת ערוגות במגדל עוז (80 יחי’)”.

“צריך להגביר פה את הקצב לקדם תב”עות גדולות: גבעות, החמט”ר, ההר הרוסי, נופי השחר ויש עוד. הגיע הזמן להסתער על נושא הבניה ולקדם אותו ביעילות ובשיא המהירות. חברים – מתחילים לבנות השנה!”.

play-rounded-fill

בתגובה כתב ראש המועצה שלמה נאמן בדף הפייסבוק שלו:

“חג שמח ירון רוזנטל, ראיתי את הסרטון “התקוע” שלך. אחלה סאונד אגב. בוא נאפס אותך על העובדות והנתונים כדי שכל תושבי הגוש יכירו את האמת: נתחיל דווקא ב-80 היחידות בכפר עציון. דוגמה מצוינת. בוא תסביר לכל תושבי הגוש איך אתה ירון יושב על תב”ע מאושרת לכ-200 יחידות דיור בכפר עציון, ומחליט לבנות בה רק 30?! יש לך בקיבוץ כבר 3 שנים תב”ע בתוקף להקמת בית אבות, שכל כך צריכים אותו בגוש, אבל אתה מונע גם את זה. זה תקוע אצלך בבית! הקיבוץ שלך הוא היישוב היחיד בגוש עציון שיש לו תב”עות בתוקף לבניית מגורים ולהקמת בית אבות, אך אתה ירון מסרב לבנות, כי השיקולים הכלכליים שלך ושל הקיבוץ חשובים מצרכי תושבי מערב הגוש שמשוועים ליחידות דיור”.

“נמשיך לבור. זרקת לאוויר ש-110 יחידות תקועות בבור באלון שבות. בוא תלמד איך עובד מנהל תקין ירון: התב”ע קודמה במהירות שיא על ידי המועצה, וכרגע מתנהל מו”מ עם רשות מקרקעי ישראל (רמ”י), בתיאום עם הנהגת אלון שבות, כדי לקבל את האישורים הדרושים על פי חוק. שאבין ירון, אתה תכפה על תושבי אלון שבות לבנות בצורה לא חוקית, בלי אישור רמ”י, כמו שנבנה הסופרמרקט בכפר עציון?! שאלת את תושבי אלון שבות אם הם מסכימים לבנייה ללא היתרים?!”.

“הלאה. דיברת על 100 יחידות תקועות בבת עין. נו טוב, הפרויקט כבר אושר וקודם על ידי המעוצה, אך היישוב התנגד לו. ירון, האם אתה מתכוון להיכנס ליישובי הגוש ברגל גסה ולבנות בהם ללא הסכמתם?! אשמח לדעת איך הדברים אצלך פועלים”.

“הזכרת את ההר הרוסי והחטמ”ר. זו בעצם אותה תב”ע. אתה ירון הובלת מאבק אגרסיבי נגד התכנית שלי לבנות שם ובעוד מקומות במרכז הגוש. הצלחתי לנצח את ההתנגדות שלך (!) והתב”עות הללו מקודמות בימים אלו. תגיד לי, הרצחת וגם ירשת?! איפה הבושה שלך?”.

“בוא נדבר על גבעות. תב”ע שהייתה תקועה עוד משנת 2007 והוגדרה כחסרת סיכוי. אני זה שהוציא אותה מהבוץ והיא מובאת לאישורים בימים אלו. אני פעלתי בשקט – בזמן שאתה ניהלת קמפיינים רעשניים שרק מזיקים”.

“לא סיימתי. בוא נדבר על נופי השחר, תב”ע של מגדל עוז. ירון, תרים טלפון להנהגת מגדל עוז ותשאל אותם למה התוכנית התעכבה ובאיזו מהירות היא מקודמת היום בתיאום מלא עם המועצה. אניח פה את האמת כפי שהיא: אם היית מצטרף למהלכי הבנייה שלי בגוש ולא נלחם נגדם בכל הכוח, ההסכמות עם מגדל עוז היו מגיעות הרבה יותר מהר ואיתם גם הבנייה. ודי לחכימא”.

“נסיים עם 19 יחידות תקועות במתחם 3 בראש צורים. שוב, גם כאן אתה לא שוחה בנתונים ירון: למרות מורכבות גדולה של תכנון עם תב”ע ישנה, הצלחנו יחד עם הקיבוץ למצוא פתרונות תכנוניים לקידום השכונה. הקיבוץ, באמצעות חברת ניהול, מקדמים את תכנון השכונה והבתים שנמצאים כרגע בשלב האחרון לקבלת היתרי בנייה לקראת בינוי”.

“קינחת בפאתוס “אני יודע לקדם מהר את הפרויקטים האלו. כבר השנה נתחיל לבנות..”. תתעדכן ירון, התחלנו לבנות כבר לפני 5 שנים, 1,500 בתים הנבנים היום בפועל ברחבי הגוש, בכל המקומות שלא הפרעת לנו בהם. אבל יותר מזה: גם במקומות שבהם נלחמת בנו אנחנו מתקדמים, ובעז”ה הטרקטורים יעלו גם יעלו מול עוד קמפיינים אגרסיביים שלך שגם לא מחוברים לעובדות בשטח. חג שמח”.

ירון רוזנטל הגיב:

“הצטערתי לקרוא את דבריו של שלמה גם בגלל הסגנון, וגם בגלל המהות שבינה לבין המציאות יש תהום (בלשון המעטה). אני מעריך את הניסיון של שלמה לקדם את גוש עציון בתחום הבניה, אבל יודע שבעזרת נחישות, יצירתיות וחריצות’ אפשר לקדם את הבניה הרבה יותר מהר. הגוש מחכה לזה! וכעדות לכך, אחרי 18 שנות הקפאה בכפר עציון, הצלחתי להוביל ולקדם 2 תב”עות (שאושרו) ולהיות שותף לקידום שתי שכונות (אחת נבנתה ואחת תתחיל להיבנות בחורף הקרוב) ולכן אני יודע שאצליח לקדם גם את הבניה בשאר היישובים מהר יותר! אמנם לא מדובר בפוסט קצר, כי הנושא מורכב, אבל אני ממש מבקש שתשקיעו 5 דקות!”.

“1. ״פרויקט הבור” באלון שבות – התב”ע אושרה לפני שנתיים ומאז הפרויקט תקוע. אני מבין שעל זה אין מחלוקת. אני מכיר את המו”מ שמתנהל מול רמ”י, וחושב שהמועצה ומוסדותיה מנהלים את המו”מ בצורה לא נכונה (בעיקר בגלל אינטרסים כלכליים שבעיני פחות חשובים מבניה). בשורה התחתונה – יש פרויקט שאלון שבות כל כך מחכה לו והוא לא מתקדם. בע”ה אני אדע לקדם את הפרויקט הזה במהירות, ובאלון שבות תהיה בניה לצעירים”.

“2. מתחם 3 בראש צורים – אני מבין שבסה”כ אנחנו מסכימים שהקיבוץ מנסה לקדם את הפרויקט כבר שנים ארוכות ועדיין אין היתרי בניה. אגב – אני יודע שמדובר בנושא מורכב, ומכיר היטב את הפרטים והבעיות אבל כמו שהבעיה נפתרה אחרי 4 שנים, היא הייתה יכולה להיפתר אחרי 3 חודשים!!!! בע”ה נבצע רפורמה במחלקת הנדסה ופרויקטים כאלו יתקדמו מהר (הבתים כבר יכלו להיות בנויים). לא התייחסתי בכלל להקפאת הבניה שנגזרה על ראש צורים, שמתחננים לקדם תב”ע כבר שנים ארוכות, ובגלל מחלוקות טקטיות עם המועצה, הם עדיין מחכים לתב”ע”.

“3. בת עין – שלמה צודק שהיו ביישוב קולות שלא רצו לקדם את הפרויקט הזה, לצד קולות שתמכו בפרויקט. תפקידה של המועצה היא לדעת לנווט את הדיון כדי שיהיו הסכמות ותהיה בניה. אגב – בבת עין היה ועד ממונה שנשלט ע”י המועצה, ולמועצה היה קל לגשר על המחלוקות. בפועל הפרויקט הזה יכול היה להיבנות כבר לפני 5 שנים (אני מבין שעל זה אין מחלוקת) אני שמוע את העמדה של שלמה “היו בעיות ביישוב ולכן לא התערבנו” אני חושב שהיא עמדה מוטעית, ואני אקח אחריות ביחד עם הנהגות היישובים, למרות שזה לא תמיד קל. בקיצור אני אדע לגשר על הגישות השונות בבת עין, וביחד איתם נצליח לבנות כי בת עין משתוקקת לבניה”.

“4. קידום תב”ע בגבעות – כפי שנכתב היא תקועה שנים ארוכות (מתוכם 7 שנים שבהם שלמה כיהן כראש מועצה). גם על זה אין כנראה מחלוקת. בע”ה נדע לקדם אותה מהר יותר”.

“5. התב”ע בהר הרוסי אני באמת חושב שבתב”ע של ההר הרוסי יש טעויות תכנוניות, בעיקר כי היא לא מחוברת לאלון שבות. בכל מקרה התב”ע הזאת אושרה לפני שלוש וחצי שנים במליאה, והיא עדיין תקועה. בע”ה נדע לקדם אותה מהר יותר, ונחבר אותה לאלון שבות, כדי שתהווה הרחבה ליישוב ולא תהיה מנותקת מאלון שבות”.

“6. התב”ע בחטמ”ר – התב”ע בחטמ”ר תקועה כי מערכת הבטחון לא מסכימה לקדם אותה. התקיעות הזאת היא לא גזירת גורל, ובניהול נחוש יותר אפשר היה לקדם את התב”ע הזאת. בע”ה נדע לקדם אותה ולחלץ את התקיעות….”.

“7. כפר עציון – כפר עציון יישוב שדאג לעצמו לתב”עות נרחבות, ולעתודת בניה משמעותיות, ולי יש חלק גדול בזה. בע”ה את ההצלחות של כפר עציון גם בתחום הבניה, נדע להעתיק גם ליישובים האחרים”.

“7. אגף הנדסה – אני מאוד מעריך את העובדות באגף הנדסה. הן באמת נהדרות וחרוצות. אבל במבחן התוצאה המדיניות של הנהלת המועצה והייעוץ המשפטי (ועל כך בפוסט נפרד) גורמת לשכונות שיכלו להיבנות לפני זמן רב להתעכב. וזהו הסיפור של השכונות בכפר עציון ובמגדל עוז שמתעכבות. תושבים שניסו לקבל “היתר בניה” מבינים על מה אני מדבר…. בע”ה נערוך רפורמה באגף הנדסה, ויהיה הרבה יותר קל לקבל היתרי בניה…”.

לסיום כתב ירון רוזנטל: “אני ממש מבקש מתומכי, לא להיגרר להשמצות, ולנהל ויכוח נוקב אבל ענייני!”.

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

1 תגובה
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

חג שמח 😜😜😝🤪😁

כתבות חדשות באתר

בקשתו האחרונה של הגאון רבי יהודה דרעי זצ"ל: "זה כמו צוואה"
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

חשד לחיידק אלים: בת 4 ממשפחה חסידית נפטרה אחרי הידרדרות מהירה
למרות הצבת המצלמה: הרס ערבי נוסף במזבח יהושע בן נון בהר עיבל
טיפים לבחירת וילונות לבית: הדרך ליצירת אווירה נעימה ופונקציונלית
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

"שב על הרצפה! אני יורה בך!": צפו במרדף המשטרתי בשולי הכביש
מחבלים רבים חוסלו בקרבות פנים אל פנים ובחיסולים מהאוויר • צפו
חינוך לפני הכל
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

אחות קיבוץ בארי משחזרת את הטבח: "התחקיר נשמע כמו תירוצים"
בתגובה לשיגור רקטה מסוריה: צה"ל תקף עמדה של צבא אסד
החתן: חוזר בתשובה, יתום. הכלה: יתומה בודדה ממשפחתה | מי יחתן אותם?
מ

תוכן מקודם בשיתוף המחלקה המסחרית

ג'ו ביידן ממשיך עם הפאדיחות: "סגנית הנשיא טראמפ" • צפו
כוחו בפיו | הממשלה נכנסה למסלול חד סטרי / יוסף טיקוצ'ינסקי

הכתבות המעניינות ביותר

רבה של אור יהודה עם רעיון מיוחד לפרשת חקת • צפו
הדרכה מיוחדת לכולל יום שישי: תהיו קבועים בלימוד כמו מסמר בקיר • צפו בדברי מרן פוסק הדור
פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אוקראינה ציינה 30 שנה לרבי מליובאוויטש: "שלוחיו הצילו את יהדות המדינה"
אין שום כוח בעולם שיכול להזיק לנו • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
פרשת חוקת • המגיד הירושלמי רבי אשר דרוק • צפו
טען עוד כתבות >

המיוחדים

 מסך 2024-07-04 222823
קיפקעס | חלוקת שטרות הכסף, נכד האדמו"ר במשימה ראשונה, וההלם של נהג המונית
WhatsApp Image 2024-07-11 at 14.52
הצעת השב"כ וסירוב המשפחות; אביו של העצור המנהלי בראיון בלעדי ל'JDN'
WhatsApp-Image-2023-05-30-at-22.26
גדולי ישראל נערכים להודיע: בחורי ישיבות שיקבלו צווים - לא יתייצבו בלשכת הגיוס
WhatsApp Image 2024-07-10 at 11.29
משתמטים? פיקוח נפש? דעתם של תלמידי הראי"ה אודות איסור גיוס בני ישיבות

חדש באתר

-מסך-1195_640x400
רבה של אור יהודה עם רעיון מיוחד לפרשת חקת • צפו
 לימוד הלכות שבת בכולל תשובות והנהגות (3)
הדרכה מיוחדת לכולל יום שישי: תהיו קבועים בלימוד כמו מסמר בקיר • צפו בדברי מרן פוסק הדור
%D7%94%D7%A8%D7%91-%D7%90%D7%95%D7%94%D7%91-%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%9F
פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
/
חשד לחיידק אלים: בת 4 ממשפחה חסידית נפטרה אחרי הידרדרות מהירה

גלריות

 אברהם יצחק בית שמש חומש סעודה (14)
בית שמש: חומש סעודה בתלמוד תורה תולדות אברהם יצחק
01 תמונה ראשית
מעמד הבר מצווה המרגש ל-63 חתני "זה לזה" בראשות גדולי ישראל
untitled (360 of 536)
מעמד רב רושם: הוכתר רב לקהילות הליטאיות ברמת אברהם בבית שמש
WhatsApp Image 2024-07-10 at 20.31
בצל המתיחות בצפון: מרן הגרש"י זעפראני בביקור חיזוק בערי הצפון

עיתוני היום

%D7%A9%D7%A2%D7%A8%D7%99-%D7%A2%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D4
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִׁשִּׁי • כותרות העיתונים – ו' בתמוז ה’תשפ”ד

דיווח על סרטון

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

צירוף קובץ עד גודל של 5 מגה
דילוג לתוכן Hide picture