המיוחדים

צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

לִכְבוֹד הַתַּנָּא הָאֱלוֹקִי: זמני ומעמדי ההדלקה בחצרות הקודש • פרויקט מיוחד

שעות לקראת מעמדי ההדלקה השונים, מגיש 'חדשות JDN' את זמני המעמדות בחצרות הקודש והאדמורי"ם בארץ ובעולם • בבעלזא ימכרו את זכות ההדלקה בסכום עתק והאדמו"ר מבאיאן יהיה היחיד שידליק השנה בהר מירון
 • אתם חייבים לסייע לה: רגע לפני נישואיה, היתומה זועקת לעזרה

  תוכן מקודם

 • 7 יתומים נותרו לבד. לא שוכחים אותם!!!

  תוכן מקודם

 • כבר 100 ימים שמוישי איננו חייבים לעזור למשפחה

  תוכן מקודם

 • איפה כדאי לי. אם לא תשאל, איך תדע?

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

מידי שנה בשנה בל"ג בעומר עורכים כ"ק מרנן האדמורי"ם שליט"א את מעמדי ההדלקה לכבוד התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זיע"א בהשתתפות החסידים בשירה ובזמרה. בחצרות קודש רבים מוכרים את זכות ההדלקה לאדמו"ר בסכומי עתק כמו גם את זכות יציקת השמן. לאחר מעמד ההדלקה נערכים ריקודים ובחצרות רבים הרבי אף עורך טיש לכבוד היום. לקראת מעמדי ההדלקה הלילה מגיש 'חדשות JDN' את זמני ההדלקה בחצרות הקודש השונים.

פיטסבורג: מעמד ההדלקה בחצר הקודש פיטסבורג באשדוד יערך הערב בשעה 21:00 על ידי ראש ישיבת החסידות. במעמד ישתתפו חסידים רבים אשר יגיעו למעמד ההדלקה המסורתי אשר נערך מידי שנה בהשתתפות רבים מתושבי העיר אשדוד.

נדבורנה: בחצר הקודש נדבורנה בבני ברק יערכו הערב את מעמד ההדלקה בראשות האדמו"ר מיד לאחר תפילה מעריב בשעה 20:30. לאחר מעמד ההדלקה יערוך הרבי את שולחנו הטהור לכבוד התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי.

קאפיטשניץ: זקן אדמור"י בית רוזין יערוך את מעמד ההדלקה הערב בשעה 20:40 לאחר תפילת מעריב בבית המדרש של החסידות בירושלים. לאחר מעמד ההדלקה יערוך הרבי טיש ואף יגזוז את מחלפות ראשם של ילדי החסידות.

מבקשי השם: מעמד ההדלקה בראשות הרבי יערך הערב בשעה 21:00 ברחבת בעת המדרש ברחוב קהילות יעקב 63 בבני ברק. לאחר מעמד ההדלקה ישא הרבי מדברותיו ואף יערוך "זיץ" לבחורים ולאברכים שנוהגים להגיע להשתתף במעמד ההדלקה.

קרלין: בחצר הקודש קרלין יגיעו כמידי שנה בליל ל"ג בעומר להר מירון אלא שהשנה לא תיערך ההדלקה המסורתית. במקום זאת ביום ל"ג בעומר יגיע הרבי לשכונת רמות בירושלים שהם הוא יערוך טיש וסעודת הילולא לכבוד התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי. הטיש יערך במתנ"ס מעלה רמות.

באבוב: בחצר הקודש באבוב יערוך הרבי טיש לכבוד הרשב"י מיד לאחר תפילת מנחה לקראת שקיעת החמה של יום ל"ג בעומר. בטיש צפויים להשתתף אלפי החסידים שיגיעו לבית המדרש הגדול של החסידות בשכונת בורו פארק החרדית.

מודז'יץ: היום בערב בשעה 20:00 יכנס האדמו"ר לתפילת מעריב בבית המדרש של החסידות ברחוב חבקוק 20 בבני ברק ולאחר מכן הוא יערוך את מעמד ההדלקה המסורתי. ביום חמישי בשעה 16:30 יערוך הרבי ריקודים במעלה הר מירון בהשתתפות החסידים שיגיעו למקום.

זוטשקא: מעמד ההדלקה בחצר הקודש זוטשקא בראשות האדמו"ר ייערך לאחר תפילת מעריב שיתחיל בשעה 20:30. לאחר מעמד ההדלקה יערוך הרבי חלאקה לילדי החסידות כאשר הוצבו מקומות מיוחדים למען הילדים לכל אורך ההדלקה והמעמד.

נדבורנה אלעד: האדמו"ר מנדבורנה אלעד יערוך את מעמד ההדלקה הערב לאחר תפילת מעריב בבית המדרש של החסידות ברחוב רבי פנחס בן יאיר בעיר. הרבי אף ידליק ל"ג אבוקות כנהוג בחסידות. תורמי החסידות יזכו להיכנס לאחר ההדלקה לחדרו של האדמו"ר ולהתברך ביום זה.

סטריקוב: האדמו"ר ידליק את ההדלקה לכבוד הרשב"י הערב בשעה 20:30 ברחבת בית מדרשו ברחוב דוד 32 ירושלים. לאחר מעמד ההדלקה יערוך הרבי את שולחנו.

ראחמסטריוקא: מעמד ההדלקה ביצר הקודש ראחמסטריוקא בראשות האדמו"ר תיערך מיד לאחר תפילת מעריב הערב ברחבת מוסדות "חוות דעת" בירושלים. לאחר מכן ייערך מעמד החלקא'ס על ידי הרבי בשעה 01:00 בלילה בבית המדרש של החסידות.

סאדיגורה: כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה מירושלים יערוך את מעמד ההדלקה לראשונה בפלורידה שבארצות הברית לשם הוא הוזמן על ידי מספר חסידים ומקורבים המתגוררים במקום. הרבי עוד היה מגיע למקום לפני שנים רבות בשליחות אביו וסביו וכעת לראשונה הוא יערוך את מעמד ההדלקה המרכזי במקום בהשתתפות מספר קהילות שיתאגדו למעמד ההדלקה. במשטרה ייחסמו שני רחובות לצורך ההדלקה וזאת על פי כללי הבטיחות במקום.

גור: בחצר הקודש גור לא נוהגים לערוך הדלקה מרוכזת בראשות כ"ק האדמו"ר שליט"א, אלא בכל עיר ועיר נערכים הדלקות מרוכזות לילדי תלמודי התורה ובחורי החסידות. כך לדוגמא, בעיר אשדוד יערוך הדיין הגאון רבי גרוס שליט"א את מעמד ההדלקה בראשות מאות ילדי תלמוד התורה של החסידות בעיר.

קאליב: האדמו"ר מקאליב יערוך הערב את מעמד ההדלקה בשעה 20:30 ברחבת בית המדרש של החסידות ברחוב חנה בירשולים. לאחר מכן יערוך הרבי "לחיים" ואף יערוך את מנהג "חץ וקשת" כפי שנהג זקנו האדמו"ר זיע"א.

בעלזא: האדמו"ר מבעלזא יערוך את מעמד ההדלקה לכבוד הרשב"י הלילה בשעה 20:30 ברחבת בית המדרש הגדול בקריית החסידות בירושלים. לאחר מעמד ההדלקה נוהגים בחסידות לערוך ריקודים במקום במשך שעה ארוכה בהשתתפות הרבי. את הטיש יערוך האדמו"ר מחר, יום ל"ג בעומר, בסמוך לשקיעת החמה.

ביאלא: כ"ק האדמו"ר מביאלא יערוך את מעמד ההדלקה לכבוד התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי ברחבת בעת המדרש הגדול של החסידות ברחוב יעקובזון בירושלים לאחר תפילת מעריב שתיערך בשעה 20:00. לאחר מעמד ההדלקה יערוך הרבי טיש וכן את מעמד החלאק'ס לילדי החסידות. בחסידות יערכו מעגל סגור לנשים בהיכל הטישים.

יערוסלב: כ"ק האדמו"ר מיערוסלב יערוך את מעמד ההדלקה ברחבת בית המדרש של החסידות ברחוב רשב"י 21 בשכונת ברכפלד שבמודיעין עילית בשעה 20:40 מיד לאחר תפילת מעריב. לאחר ההדלקה יערוך הרבי טיש בראשות חסידיו לכבוד התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי.

ויז'ניץ: אלפי חסידי ויז'ניץ ישתתפו הערב במעמד ההדלקה המסורתי שעורך האדמו"ר מיד לאחר תפילת מעריב ברחבת בית המדרש בשיכון החסידות בבני ברק. למחרת לאחר תפילת שחרית יערוך הרבי לחיים ולקראת שקיעת החמה הוא אף יערוך טיש בהשתתפות החסידים.

באיאן: כ"ק האדמו"ר מבאיאן ידליק את ההדלקה לכבוד התנא האלוקי בהר מירון כנוהג שהוא מחזיק בידיו עשרות שנים. השנה תהיה זו ההדלקה היחידה שתיערך בהר מירון. ההדלקה שתתחיל בשעה 20:00 בערב תיפתח בתפילת מעריב ואמירת תהילים. בשונה משנים עברו, מיד לאחר ההדלקה החסידים יתפזרו לבתיהם והרבי לא יערוך טיש כנהוג.

מעזבוז': האדמו"ר ממעזיבוז' יערוך את מעמד ההדלקה לכבוד הרשב"י בשעה 21:00 ברחוב ריינס 31 בעיר פתח תקווה. במעמד ישתתפו חסידים ותושבי העיר אשר יגיעו למעמד שייערך בלווי כלי נגינה.

שבט הלוי: היום בערב בשעה 20:15 יכנס כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א לתפילת מעריב בבית המדרש של החסידות ברחוב וילקומירר בבני ברק ולאחר מכן יערוך את מעמד ההדלקה הרבתי ע"פ רחבת בית המדרש ברחוב הלפרין הסמוך, לאחמ"כ יערוך במקום את מעמדי החלאקה לילדי החסידות.

המשפיע הגה"צ רבי אלימלך בידרמן יערוך את ההדלקה המרכזית בעיר בית שמש מיד לאחר תפילת מעריב. מעמד ההדלקה יערך ברחוב יהודה הנשיא בעיר בהשתתפות אלפים שיגעו להדלקה המסורתית שהשנה לא תיערך בהר מירון וזאת בעקבות ההגבלות של הרשויות במקום.

צאנז: האדמו"ר מצאנז יערוך הערב את מעמד ההדלקה לכבוד הרשב"י בשעה 21:00 ברחבת בית המדרש הגדול בקריית צאנז בנתניה. לאחר המעמד יערוך הרבי "לחיים טיש" ואף יגזוז את מחלפות ראשם של ילדי החסידות בני השלוש.

תולדות אהרן: לראשונה מזה שנים רבות האדמו"ר לא יערוך את ההדלקה המסורתית בהר מירון. במקום זאת ההדלקה של הרבי תיערך הערב בירושלים על פני רחובות שבטי ישראל פינת שומרי אמונים. הטיש של הרבי ייערך ביום ל"ג בעומר סמוך לשקיעת החמה בבית המדרש הגדול של החסידות בשכונת מאה שערים בירושלים.

תולדות אברהם יצחק: הרבי ששוהה בימים אלה למנוחה בעיר בית שמש לאחר שהוא אושפז בבית החולים יערוך את מעמד ההדלקה ברחבת בית מדרשו בעיר בהשתתפות החסידים שיגיעו גם מירושלים. מידי שנה נהג הרבי לערוך מעמד הדלקה בהר מירון ביום ל"ג בעומר אך השנה בעקבות החלטת הרשויות הוא יערוך את ההדלקה בבית שמש.

סלונים: האדמו"ר מסלונים יערוך טיש לכבוד התנא רשב"י זיע"א ביום ל"ג בעומר בבית המדרש הגדול של החסידות ברחוב סלנט בשכונת מאה שערים בירושלים. השנה, הורה הרבי לבחורים שלא לעלות להר מירון וזאת בעקבות כך שלא תהיה להם גישה מידיית ל"דרך מהדרין".

מצאתם טעות בכתבה? דווחו לנו >

מה דעתך על הכתבה, עניין אותך?

מעניין

46 אהבו

לא מעניין

9לא אהבו

הכתבות המעניינות ביותר

הנופשים הופתעו: האורח המוזר נכנס לחדר שלהם בבית המלון • צפו
תיעוד דרמטי מהמסוק: ספינה נקלעה לסופה ושקעה במצולות • צפו
קומיקאי עזתי לועג לישראל: "חלום הרצל עומד לקרוס" • צפו
העוזרת האישית של המיליארדרים מעידה: כך קיבלו הזוג נתניהו את המתנות
'מעשה נסים': שיעורו היומי בהלכות שבת של הרב נסים דרעי רבה של בית וגן • סימן סימן רס"ד
האדמו"ר מבאסטאן שהה בשב"ק בבית מדרשו בביתר עילית • תיעוד
לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה: עצרת מחאה וזעקה נגד חילול הקברים בגילה
וושינגטון: נשיא 'ועידת רבני אירופה' מגייס בכירים בממשל לבלימת חקיקה נגד מצוות הדת באירופה
לוין נגד שקד: "הניסיון לספור את ימינה כאילו היא יכולה להשתייך לגוש שלנו – מגוחך"
גאב"ד 'בד"ץ מהדרין': היוצאים לדירות נופש בחו"ל נדרשים להיות ערים לשאלות הלכתיות חמורות
אשת הפצוע: "בעלי הלך לתפילה; בעל חזות ערבית נתן לו מכות חזקות בראש"
הגרלת הדירות: עו"ד נתן רוזנבלט מסביר בטור דעה איפה כדאי להירשם?
הירשם לקבלת עדכונים
עדכן אותי על
4 תגובות
הכי מדורגות
חדשות ביותר ישנות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

פני מנחם: אצל מרן ראש הישיבה הגה"צ רבי שאול אלתר שליט"א בחצר מכון בית יעקב למורות ברחוב מנחת יצחק 23 ירושלים, תפילת מעריב בשעה 8:00 ולאחר מכן מעמד ההדלקה לכבוד התנא רשב"י, ראש הישיבה ישא מדברותיו לפני ואחרי הדלקת המדורה.

צודק לגמרי כל הכבוד שהעלית!
בושה שהאתר לא מעלה את זה מפחד מגורמים מסוימים.

המשך אצל ראש הישיבה הגה"צ רבי שאול אלתר שליט"א: כן יעברו ילדי החלאקה אצל ראש הישיבה שיגזור מחלפות ראשם כנהוג.

אתם תעבירו שידור חי מההדלקה ובהמשך?

המיוחדים

.
לו"ז הבחירות: מהפיצולים והפריימריז עד הגשת הרשימות והפסילות - כל התאריכים
Collage Maker-03-Jul-2022-05
עם עניבה, בלי השכלה: גיבור התרבות של תל אביב הפך לראש ממשלה
קריסת טריבונות בקולומביה וצביעות של מיקי לוי • עשרת הסרטונים הנצפים
Collage Maker-30-Jun-2022-12
עלה בטרמפ מימין, ירד בשמאל: אחרי עשור בפוליטיקה - בנט עוזב, בינתיים • סיכום

חדש באתר

.
העוזרת האישית של המיליארדרים מעידה: כך קיבלו הזוג נתניהו את המתנות
'מעשה נסים': שיעורו היומי בהלכות שבת של הרב נסים דרעי רבה של בית וגן • סימן סימן רס"ד
באסטאן שבת ביתר (9)
האדמו"ר מבאסטאן שהה בשב"ק בבית מדרשו בביתר עילית • תיעוד
גילה הפגנה (8)
לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה: עצרת מחאה וזעקה נגד חילול הקברים בגילה

גלריות

באסטאן שבת ביתר (9)
האדמו"ר מבאסטאן שהה בשב"ק בבית מדרשו בביתר עילית • תיעוד
גילה הפגנה (8)
לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה: עצרת מחאה וזעקה נגד חילול הקברים בגילה
דזיקוב ויז'ניץ חומש סעודה (20)
בֶּן חָמֵשׁ לַמִּקְרָא • חומש סעודה בתלמוד תורה בני נפתלי דזי'קוב ויז'ניץ
מונקאטש שחרית ראש חודש (10)
וּמוּסָפִים כְּהִלְכָתָם • האדמו"ר ממונקאטש בתפילת שחרית בראש חודש

עיתוני היום

וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שְׁלִישִׁי • כותרות העיתונים – ו' בתמוז ה'תשפ"ב
Whatsapp Chat
4
0
מעניין אותנו מה אתה חושב, תוכל להגיב בבקשה?x
()
x

מה ברצונך למצוא?

יש לך משהו דחוף לומר לנו?

הדואר
האדום

Hide picture